V I Niedziela zwykła /12.02.2024/

1. Dzisiaj przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
    W szczególny sposób pamiętajmy o wszystkich, którzy cierpią na rozmaite choroby.
    W naszym sanktuarium sakrament chorych będzie udzielany w czasie trwania rekolekcji wielkopostnych przed V niedzielą Wielkiego Postu w sobotę 16 marca o godz.10.00
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak pokuty. Zapraszamy na Mszę św. w Sanktuarium o godz. 00, 09.00 i 18.00 w Cisowej Msza św. o godz. 16.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Przepisy liturgiczne przypominają nam, że wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18 a rozpoczęciem 60 roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek.
  3. Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Okres Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach. W naszym sanktuarium zapraszamy codziennie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a w niedzielę po sumie o godz. 11.00 i na nabożeństwo Gorzkich Żali przed wystaw. Najśw. Sakramentem.Ks. abp Adrian Galbas SAC zachęca nas do włączenia się w ogólnopolską zbiórkę Caritas na pomoc dla osób najbardziej potrzebujących na Ukrainie. W związku z tym, po każdej mszy świętej w Środę Popielcową zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na powyższy cel za ofiary składamy staropolskie Bóg zapłać.
  4. W piątki Wielkiego Postu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 06.30 za to zapraszamy do naszej świątyni na Piątki pasyjne. O godz. 8.30 koronka i godzinki o Męce Pańskiej o 9.00 Droga Krzyżowa, 9.30 Msza św. a następnie nabożeństwo Gorzkich Żali i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci przystępujące do I Komunii Św. oraz ich rodziców na spotkanie a o godz.15.00 na wspólną modlitwę do Bożego Miłosierdzia z br. Franciszkiem i również na spotkanie w salce klasztoru.
  6. Wszystkim parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Bożej Śnieżnej w nadchodzącym tygodniu. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby kaplicy w Cisowej na remont ogrodzenia które wyniosły 950 zł. Szczęść Boże.