Schola Effatha

Grupa Muzyczna Effatha zaprasza wszystkich zdolnych młodych przyszłych artystów na spotkania, które odbywają się w każdą sobotę.

Witamy na stronie scholi EFFATHA.

Zapraszamy na naszego Facebooka

Effatha, to znaczy: otwórz się (Mk 7, 31-37). Zachęcamy do otwarcia się na swój talent i chęć dzielenia go z innymi. Serdecznie zapraszamy do naszego grona młodych zdolnych artystów zarówno śpiewających jak i grających na instrumentach.Spotykamy się na próbach w każdą sobotę po południu. Zachęcamy również wszystkich do wspólnej modlitwy podczas coniedzielnej Mszy Świętej o godzinie 9:00.

Schola została założona w 2002 r. przez brata Marka Stanika OFM, który pełnił wówczas posługę w naszej parafii. Pierwsza Msza Święta z naszym udziałem miała miejsce 24 listopada 2002 w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dlatego też ostatnia niedziela roku liturgicznego przyjęła się jako data początku istnienia scholi. Od tamtej pory można nas usłyszeć w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 9:00, która jest od kilku lat mszą dla dzieci. W 2008 r. schola nagrała swoją pierwszą płytę, a kolejną już w 2009 r. z kolędami.

Naszymi opiekunami są o. Błażej Sówka OFM oraz pan Paweł Hada.

Aktualny skład scholi:

Maja Barczyńska – wokal

Alicja Jaworska – wokal

Iga Jastrząb – wokal

Julia Sendra – wokal

Wiktoria Roch – wokal

Małgorzata Świerczek – wokal

Wiktoria Luberda – wokal

Magdalena Markiewicz – wokal, skrzypce, instrumenty klawiszowe

Maja Jaworska – wokal, gitara

Wiktoria Hopulele – wokal, gitara

Anna Jurczak – wokal, gitara

Milena Koniuch – instrumenty klawiszowe

Kamil Kowal – wokal, saksofon, flet

Jakub Roch – wokal, instrumenty klawiszowe

Warsztaty artystyczne Teatr Bagatela Kraków 2019

Tegoroczna wiosna zaczęła się dla nas od wyjazdu do Krakowa wspólnie z zaprzyjaźnionymi uczniami szkół katolickich z Częstochowy i Zawiercia. Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w naszym Sanktuarium. Pierwszym punktem wycieczki był udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez aktorów Teatru Bagatela, w trakcie których mieliśmy okazję wcielić się w różne role i odegrać rozmaite scenki. W międzyczasie mogliśmy liczyć na cenne uwagi ze strony zawodowców. Zajęcia pozwoliły na przełamanie nieśmiałości i wyćwiczenie sztuki improwizacji, która przydaje się każdej grupie muzycznej. Po warsztatach udaliśmy się na krótki spacer po krakowskim rynku, a ostatnią atrakcją tego dnia był spektakl teatralny pt. Najdroższy.

Pielgrzymka Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich  Jasna Góra 2019

Po wakacyjnym odpoczynku, pełni energii rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i nowy sezon naszych prób. Na dobry początek mieliśmy przyjemność uświetnić muzycznie Mszę Świętą z okazji pielgrzymki Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie Jasnej Górze 13 września. Było to dla nas nowe, bardzo cenne doświadczenie. Po Eucharystii wysłuchaliśmy koncertu zespołu Małe TGD, którego utwory wykorzystujemy do śpiewu w naszym kościele. Oczywiście nie pominęliśmy najważniejszego punktu na Jasnej Górze  obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i wspólnie poświęciliśmy chwilę na modlitwę. Po części dnia dla duszy nie mogło zabraknąć czegoś dla ciała. Ruszyliśmy więc do Przybynowa, gdzie w agroturystyce Skałka spędziliśmy resztę popołudnia aż do wieczora. Czas miło upłynął nam na zabawie, poznaniu mieszkańców tamtejszego mini zoo, a wszystko zakończyliśmy ogniskiem i kiełbaskami.

• Schola »
  • Mini ZOO Przybynów - wypoczynek czy zabawa