Schola Effatha

Grupa Muzyczna Effatha zaprasza wszystkich zdolnych młodych przyszłych artystów na spotkania, które odbywają się w każdą sobotę.

Witamy na stronie scholi EFFATHA.

?Effatha, to znaczy: otwórz się? (Mk 7, 31-37). Zachęcamy do otwarcia się na swój talent i chęć dzielenia go z innymi J Serdecznie zapraszamy do naszego grona młodych zdolnych artystów ? zarówno śpiewających jak i grających na instrumentach J Spotykamy się na próbach w każdą sobotę po południu. Zachęcamy również wszystkich do wspólnej modlitwy podczas coniedzielnej Mszy Świętej o godzinie 9:00.

Schola została założona w 2002 r. przez brata Marka Stanika OFM, który pełnił wówczas posługę w naszej parafii. Pierwsza Msza Święta z naszym udziałem miała miejsce 24 listopada 2002 w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dlatego też ostatnia niedziela roku liturgicznego przyjęła się jako data początku istnienia scholi. Od tamtej pory można nas usłyszeć w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 9:00, która jest od kilku lat mszą dla dzieci. W 2008 r. schola nagrała swoją pierwszą płytę, a kolejną już w 2009 r. z kolędami.

Naszymi opiekunami są o. Błażej Sówka OFM oraz pan Paweł Hada.

Aktualny skład scholi:

Maja Barczyńska                   ? wokal

Alicja Jaworska                      ? wokal

Iga Jastrząb                            ? wokal

Julia Sendra                            ? wokal

Wiktoria Roch                        ? wokal

Małgorzata Świerczek           ? wokal

Wiktoria Luberda                   ? wokal

Magdalena Markiewicz         ? wokal, skrzypce, instrumenty klawiszowe

Maja Jaworska                       ? wokal, gitara

Wiktoria Hopulele                 ? wokal, gitara

Anna Jurczak                         ? wokal, gitara

Milena Koniuch                     ? instrumenty klawiszowe

Kamil Kowal                          ? wokal, saksofon, flet

Jakub Roch                            ? wokal, instrumenty klawiszowe

Warsztaty artystyczne Teatr Bagatela ? Kraków 2019

Tegoroczna wiosna zaczęła się dla nas od wyjazdu do Krakowa wspólnie z zaprzyjaźnionymi uczniami szkół katolickich z Częstochowy i Zawiercia. Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w naszym Sanktuarium. Pierwszym punktem wycieczki był udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez aktorów Teatru Bagatela, w trakcie których mieliśmy okazję wcielić się w różne role i odegrać rozmaite scenki. W międzyczasie mogliśmy liczyć na cenne uwagi ze strony zawodowców. Zajęcia pozwoliły na przełamanie nieśmiałości i wyćwiczenie sztuki improwizacji, która przydaje się każdej grupie muzycznej. Po warsztatach udaliśmy się na krótki spacer po krakowskim rynku, a ostatnią atrakcją tego dnia był spektakl teatralny pt. ?Najdroższy?.

Pielgrzymka Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich ? Jasna Góra 2019

Po wakacyjnym odpoczynku, pełni energii rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i nowy sezon naszych prób. Na dobry początek mieliśmy przyjemność uświetnić muzycznie Mszę Świętą z okazji pielgrzymki Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie ? Jasnej Górze 13 września. Było to dla nas nowe, bardzo cenne doświadczenie. Po Eucharystii wysłuchaliśmy koncertu zespołu ?Małe TGD?, którego utwory wykorzystujemy do śpiewu w naszym kościele. Oczywiście nie pominęliśmy najważniejszego punktu na Jasnej Górze ? obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i wspólnie poświęciliśmy chwilę na modlitwę. Po części dnia ?dla duszy? nie mogło zabraknąć czegoś ?dla ciała?. Ruszyliśmy więc do Przybynowa, gdzie w agroturystyce ?Skałka? spędziliśmy resztę popołudnia aż do wieczora. Czas miło upłynął nam na zabawie, poznaniu mieszkańców tamtejszego mini zoo, a wszystko zakończyliśmy ogniskiem i kiełbaskami.