Ogłoszenia duszpasterskie 29 kwiecień 2018

Ogłoszenia    29 kwiecień 2018

1. We wtorek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. O godzinie 1730 rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada także trzeci wtorek nowennowy przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego. O godzinie 1700 Godzinki o św. Antonim, o 1800 Msza święta z kazaniem nowennowym, a po Mszy procesja. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu i chorągwi, grupy modlitewne do niesienia feretronów i przygotowania orszaku procesyjnego.
  2. W środę o godz. 1800 Msza święta zbiorowa za zmarłych zgłoszonych na kartkach do zakrystii.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Głównej Patronki Naszej Ojczyzny. Msze św. będą sprawowane tak jak niedzielę. O godzinie 900 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, po Mszy św. przemarsz do Rynku, gdzie zostaną złożone wiązanki pod obeliskiem. Natomiast w tym dniu w kaplicy Cisowej o godzinie 1200 uroczystość odpustowa. Sumę odpustową i kazanie wygłosi ks. Stanisław Olesiński.
  4. W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 630 Droga Krzyżowa w intencji zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z uwagi na charakter piątku 4 maja, ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 1800 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej Śnieżnej opiekunki Rodzin.
  6. Ze względu na święto trzecio-majowe do chorych udamy się w pierwszy piątek miesiąca od godziny 1000.
  7. W przyszłą niedzielę na Biskupicach Polska o godzinie 1500 Msza św. w intencji rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy połączona z poświęceniem pól.
  8. Natomiast w przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie formacyjne Żywego Różańca.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za wszelkie gesty życzliwości i dary jakie składacie. Jesteśmy wdzięczni za Waszą ofiarność i dobroć jakiej doświadczamy w codzienności.

Życzenia

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, posługująca tu Wspólnota Franciszkańska składa serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Śnieżnej. Obchodzących w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i jubileusze małżeńskie polecamy Bożej opiece. Swoją modlitewną pamięcią obejmujemy również wszystkich chorych i cierpiących. Na czas wielu prac wiosennych, niech nam wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże.