Ogłoszenia Duszpasterskie 22 kwiecień

Ogłoszenia    22 kwiecień 2018

1. Dziś po Mszach św. organizujemy zbiórkę ofiar do puszek. Zebrane fundusze pozwolą nam na zakup relikwiarza św. s.Faustyny i przekazanie siostrom wotum wdzięczności za ofiarowanie naszemu Sanktuarium relikwii Apostołki Miłosierdzia. Po uzgodnieniu z klasztorem Sióstr Miłosierdzia w Łagiewnikach 18 maja w piątek o godzinie 8.00, wyruszymy z pielgrzymką autokarową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II w Krakowie na Mszę świętą podczas której, zostaną nam przekazane relikwie św. s. Faustyny. Zapisy na wyjazd przyjmuje Pani Jasia w sklepiku.
  2. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Po Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji powołań do wszystkich trzech rodzin franciszkańskich.
  3. Wtorek drugi wtorek nowennowy przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego. O godzinie 1700 Godzinki o św. Antonim, o 1800 Msza święta z kazaniem nowennowym, a po Mszy procesja. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu i chorągwi, grupy modlitewne do niesienia feretronów i przygotowania orszaku procesyjnego.
  4. W środę święto świętego Marka Ewangelisty, o godzinie 1730 Różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W Piątek o godzinie 630 Droga Krzyżowa w intencji zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  6. W piątek o 815 spod Kolegiaty w Pilicy wyrusza IX Bieg Papieski odwiedzając kolejno kościoły w Wierbce, Dobrakowie, Kidowie, Dwono-Sierbowicach, kończąc bieg w naszym Sanktuarium.
  7. W przyszłą niedzielę w Cisowej Msza św. w intencji rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy połączona z procesją do kaplic i poświęceniem pól.
  8. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 900 Cezary zaprasza na spotkanie dzieci i ich rodziców obchodzących pierwszą rocznicę Komunii św.
  9. Natomiast w przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za wszelkie gesty życzliwości i dary jakie składacie. Jesteśmy wdzięczni za Waszą ofiarność i dobroć jakiej doświadczamy w codzienności.

Życzenia

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, posługująca tu Wspólnota Franciszkańska składa serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Śnieżnej. Obchodzących w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i jubileusze małżeńskie polecamy Bożej opiece. Swoją modlitewną pamięcią obejmujemy również wszystkich chorych i cierpiących. Na czas wielu prac wiosennych, niech nam wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże.