OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 listopad 2017 r.

XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopad 2017 r.

1. „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie” – pod takim hasłem dziś Kościół katolicki w Polsce będzie obchodził IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W ramach tego dnia Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie już po raz kolejny prosi wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Pomóc można m.in. wysyłając SMS: Ratuję pod numer 72405 lub w dzisiejszą niedzielę 12.11.2017 r. złożyć ofiarę do puszek.
  2. Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie w salce z Rodzicami i Dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
  3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

Poniedziałek – wspomnienie Benedykta Jana Mateusza Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich

Wtorek – wspomnienie św. męczenników Mikołaja Tavelićia i Towarzyszy

Środa – wspomnienie św. Dydaka z Alkali, zakonnika i patrona braci zakonnych

Piątek – święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy i patronki FZŚ

Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy – patronki Ruchu Czystych Serc

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka w intencji powołań do wszystkich trzech rodzin franciszkańskich.
  2. Wtorek o godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy.
  3. W sobotę o godzinie 800 z Rynku wyruszamy z pielgrzymką parafialną na Jasną Górę, Świętą Annę, do Gidli i Leśniowa.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Biskupic, Cisowej, Dobrej, Dobrej Koloni, Przychodów, Kleszczowej, Woli Libertowskiej, Sławniowa i Złożeńca, za pomidory, za warzywa i owoce, za miód i produkty pszczelej pracy, za ziemniaki i zboże, za złożone ofiary pieniężne. Serdecznie dziękujemy za wysiłek i czas przeznaczony na zorganizowanie kwesty. Dziękujemy Sołtysom i Radnym, i wszystkim zaangażowanym za Waszą ofiarność, dobroć i życzliwość jakiej ciągle doświadczamy.

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, posługująca tu Wspólnota Franciszkańska składa serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Śnieżnej. Obchodzących w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i jubileusze małżeńskie polecamy Bożej opiece. Swoją modlitewną pamięcią obejmujemy również wszystkich chorych i cierpiących.

Na cały nadchodzący tydzień niech Wam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.