Ogłoszenia duszpasterskie 06 maj 2018

Ogłoszenia

1. Dziś po sumie spotkanie formacyjne kół Żywego Różańca. Natomiast o godzinie 1500 w Biskupicach Polska Msza św. w intencji rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy połączona z poświęceniem pól.
  2. Jak już informowaliśmy po uzgodnieniu z klasztorem Sióstr Miłosierdzia w Łagiewnikach 18 maja w piątek o godzinie 830 z rynku wyruszymy pielgrzymką autokarową do Sanktuariów Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II w Krakowie na Mszę świętą podczas której, zostaną nam przekazane relikwie św. s. Faustyny. Zapisy na wyjazd przyjmuje Pani Jasia w sklepiku. Serdecznie zapraszamy.
  3. We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, oraz czwarty wtorek nowennowy przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego. O godzinie 1730 Godzinki o św. Antonim, o 1800 Msza święta z kazaniem nowennowym, a po Mszy procesja połączona z nabożeństwem majowym. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu i chorągwi, grupy modlitewne do feretronów i przygotowania orszaku procesyjnego.
  4. W środę o godzinie 1800 Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała celebrowana przez o. Pacyfika Iwaszko z Franciszkańskiego Sekretariatu Ewangelizacji. Po Mszy świętej modlitwy wstawiennicze i egzorcyzmowanie sakramentaliów: wody, soli i oleju, oraz indywidualne błogosławieństwo.
  5. W piątek o godzinie 630 Droga Krzyżowa w intencji Zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. Natomiast o godzinie 1630 pierwsza spowiedź dzieci komunijnych. Natomiast na Mszy świętej wieczornej rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego.
  6. W przyszłą niedzielę 13 maja przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na mszy św. o godzinie 1100 szóstka dzieci z naszej parafii przystąpi do pierwszej Komunii św. Także w niedzielę rozpoczęcie nabożeństw fatimskich. O godzinie 1930 Różaniec około 2000 Msza św. i na zakończenie, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej w ogrodzie różańcowym.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za wszelkie gesty życzliwości i dary jakie składacie. Jesteśmy wdzięczni za Waszą ofiarność i dobroć jakiej doświadczamy w codzienności.

Życzenia

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, posługująca tu Wspólnota Franciszkańska składa serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Śnieżnej. Obchodzących w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i jubileusze małżeńskie polecamy Bożej opiece. Swoją modlitewną pamięcią obejmujemy również wszystkich chorych i cierpiących. Na czas niedzielnego świętowania niech nam wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże.