Ogłoszenia 31 grudzień 2017

Ogłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela Świętej Rodziny jest jednocześnie, ostatnim dniem roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy dziś jeszcze na godz. 1730 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, podsumowujące kończący się rok. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 1800 Msza św. dziękczynna za miniony rok.
  2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, z ustanowienia papieża Pawła VI przeżywany jako Światowy Dzień Pokoju. Dzień jutrzejszy jest dla nas szczególnie ważny jeszcze z jednego powodu. Nasz kościół przeżywa 15 rocznicę ustanowienia dekretem biskupa sosnowieckiego Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin, dlatego po każdej Mszy odnowimy Akt Zawierzenia Matce Bożej Śnieżnej.
  3. Wtorek o godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy.
  4. W środę uroczystość Najświętszego Imienia Jezus. Jest to święto patronalne naszego kościoła i parafii. Z tej racji można w naszej świątyni uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze będą sprawowane tak jak w dzień powszedni. W tym dniu także Msza święta zbiorowa za zmarłych zgłoszonych do zakrystii.
  5. Z racji pierwszego czwartku miesiąca od godz. 900 udamy się z Komunią do Chorych.
  6. W sobotę o godz. 1800 Msza św. zbiorowa z odczytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin. Kartki z prośbami można składać do puszki obok ołtarza Matki Bożej.
  7. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą sprawowane tak jak w niedzielę. Poświęcenie kadzidła, kredy i złota, po każdej Mszy św. Bracia Postulanci będą rozprowadzać poświęconą kredę i kadzidło. Już teraz serdecznie dziękujemy za Wasze dowolne ofiary przy tej okazji złożone. Zostaną one w całości przeznaczone na zakup węgla do ogrzania kościoła i klasztoru. Niech woń spalanego poświęconego kadzidła przenika nasze domy i zagrody gospodarstw, czyniąc naszą modlitwę i ofiarę miłą Bogu. A Inicjały K M B 2018 napisane poświęconą kredą na odrzwiach naszych mieszkań niech staną się żywym wyznaniem wiary i zaproszeniem Boga w nasze progi.
  8. W sobotę na Mszę św. o godzinie 1100 przybędzie do naszego sanktuarium Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z pilickiego rynku o godz. 1040. Wraz ze Stowarzyszeniem Ziemi Pilickiej zapraszamy dzieci i dorosłych udających się na Mszę św. do naszego Sanktuarium o przyłączenie się do Orszaku. Takie orszaki od kilku lat tradycyjnie podążają ulicami polskich miast.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy się okres Bożego Narodzenia. Na Mszy św. o godzinie 1100 będziemy się modlić w intencji ofiarodawców kwesty z Biskupic, Dzwonowic, Engliszówki, Cisowej, Dobrej, Dobrej Koloni, Kleszczowej, Pilicy, Sławniowa, Woli Libertowskiej i Złożeńca. Jest to wyraz naszej wdzięczności za ofiarowane płody rolne i zebrane fundusze.
  10. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym drogim Parafianom, których odwiedziliśmy w czasie kolędy, za życzliwe przyjecie, wspólną modlitwę, ofiary składane przy tej okazji, oraz za Wasze otwarte serca i troskę o parafię, sanktuarium i nasz klasztor. Bóg zapłać! Niech dobry Bóg Wam błogosławi i niech Was strzeże!
  11. Ogłoszenie dodatkowe. W dniu 9 stycznia (wtorek) od godz. 800 w przychodni lekarskiej GARDMED w Pilicy odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy nerek, płuc, piersi oraz echo serca. Bliższych informacji można uzyskać w przychodni.

Życzenia

Drodzy Parafianie, Dobrodzieje i Sympatycy naszego sanktuarium i klasztoru. Dobry Bóg nigdy nas nie opuszcza. Przybył do nas ponad dwa tysiące lat temu w tajemnicy Bożego Narodzenia, aby wyzwolić nas od zła i towarzyszyć nam w radościach i trudach naszego ziemskiego bytowania.
U progu Nowego Roku proszę Przyjąć od naszej Wspólnoty zakonnej najserdeczniejsze życzenia. Niech w Waszych sercach zagości prawdziwy pokój. Niech otacza Was miłość i ludzka życzliwość, dzięki którym łatwiej jest znosić przeciwności losu. Niech w Nowym Roku świat będzie dla Was pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w Waszych rodzinach niech nigdy nie zabraknie Boga i zrozumienia. Niech nowy 2018 Rok, upływa w zdrowiu, szczęściu i wszelkiej pomyślności. Niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech otoczy swoją opieką, niech ukaże swoje oblicze nad Wami, i niech Was obdarzy Pokojem. Szczęść Boże!