Ogłoszenia 3 listopad 2017

Pierwsza Niedziela Adwentu – 3 grudzień 2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent, czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Msze Roratnie w naszym Sanktuarium będą odprawiane w dni powszednie o godz. 700 Tegorocznie Roraty opowiadają o św. Józefie, człowieku, „któremu Bóg powierzył straż nad swoimi najcenniejszymi skarbami”. Jak to jest w tradycji w Adwencie o godz. 630 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy. Ze względu na Roraty, Msza św. w dni powszednie do końca roku zostaje przełożona z godziny 730
    na godzinę 800.
  2. Przyszła niedziela to dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – z tej racji przeprowadzona zbiórka do puszek zostanie przekazana na ten cel.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka w intencji powołań do wszystkich trzech rodzin franciszkańskich.
  4. Wtorek o godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy.
  5. W Piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z jej Imieniem na ustach rozpoczynamy święty czas Odnowienia Misji Parafialnych przeżywanych w ubiegłym roku. Bóg może każdego z nas dotknąć szczególną łaską i swoją miłością. Jest to czas gdzie między nami będzie przechodził Chrystus. To nowa kolejna szansa, którą daje nam Bóg, abyśmy mogli przemienić swoje życie. Zapraszamy Cię, więc Siostro i Bracie do pełnego uczestnictwa w tej Renowacji Misji Świętych. Szczegółowy program będzie wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą sprawowane o godzinie 730, 900, 1100 i 1800. Na Mszy św.  o godzinie 900 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św.   Po Mszy św. o godz. 1100 Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta.
  6. Od jutra nasz zakrystian Br. Paweł i Bracia Postulanci będą roznosić poświęcone opłatki na stół wigilijny. Już dziś pragniemy serdecznie podziękować za życzliwe przyjęcie naszych braci oraz za składane przy tej okazji ofiary.
  7. Dziś kolejne podziękowania za przeprowadzoną kwestę. Nasze wyrazy wdzięczności kierujemy do mieszkańców Biskupic – Polska. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność, dobroć i życzliwość jakiej ciągle doświadczamy.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej Wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Józef Małota z Engliszówki. W jego intencji módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, posługująca tu Wspólnota Franciszkańska składa serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Śnieżnej. Obchodzących w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i jubileusze małżeńskie polecamy Bożej opiece. Swoją modlitewną pamięcią obejmujemy również wszystkich chorych i cierpiących.

Na cały nadchodzący tydzień niech Wam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.