Ogłoszenia 26 listopad 2017

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopad 2017 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oddajemy siebie, swoje życie oraz całą ludzkość Jezusowi Królowi odmawiając Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  2. Dziś także nasza schola parafialna Effatha obchodzi 15 rocznicę swego powstania. Dziękujemy jej za każdą wyśpiewaną modlitwę, za dobro wniesione w życie tej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego. Cieszymy się z każdej osoby, która we wspólnocie Effatha uwielbia Jezusa swoją obecnością, śpiewem i modlitwą.
  3. W liturgii obecnego tygodnia wspominamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka-Antoniego Fasaniego, kapłana

Środa – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego

Czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła

Sobota – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka w intencji powołań do wszystkich trzech rodzin franciszkańskich.
  2. Wtorek o godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy.
  3. Zachęcamy do nabycia nagranej nowej płyty naszego organisty Pana Jacka Kowala, dobrze nam znanego wirtuoza i tenora, który dzieląc się swoim talentem, pomaga nam w modlitwie. Są już także Kalendarze Rolników i Kalendarze Misyjne na 2018 r. Wszystko to dostępne u Pani Jasi bocznej kruchcie kościoła.
  4. Pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”, za tydzień w I Niedzielę Adwentu, dwudziesty czwarty raz Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece będzie można będzie nabyć u Braci Postulantów.

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, posługująca tu Wspólnota Franciszkańska składa serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Śnieżnej. Obchodzących w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i jubileusze małżeńskie polecamy Bożej opiece. Swoją modlitewną pamięcią obejmujemy również wszystkich chorych i cierpiących.

Na cały nadchodzący tydzień niech Wam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.