Ogłoszenia 02.12.2018

Ogłoszenia    2 grudzień 2018

1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, to czasu refleksji nad obecnością Boga w naszym życiu. Msze roratnie w naszym Sanktuarium będą sprawowane w dni powszednie o godz. 700 Tegoroczne Roraty będą poświęcone osobie Ducha Świętego, rozważaniu Jego darów i charyzmatów. Jak to jest w tradycji w Adwencie o godz. 630 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy. Ze względu na Roraty, Msza św. w dni powszednie do końca roku zostaje przełożona z godziny 730 na godzinę 800.
  2. Dziś także przeżywamy Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – na ten cel Bracia Postulanci przeprowadzają po Mszach Świętych zbiórkę do puszek.
  3. Od poniedziałku przez cały Adwent po Mszy św. wieczornej będziemy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem na godzinnej adoracji będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Róż Żywego Różańca i Liturgicznej Służby Ołtarza.
  4. Wtorek o godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy.
  5. W środę o godz. 1800 Msza święta o uzdrowienie duszy i ciała celebrowana przez o. Pacyfika Iwaszko z Franciszkańskiego Sekretariatu Ewangelizacji. Po Mszy świętej modlitwy wstawiennicze i egzorcyzmowanie sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec, oraz indywidualne błogosławieństwo.
  6. W Pierwszy Czwartek od godz. 900 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
  7. W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszym Sanktuarium. Potrwają one do niedzieli włącznie. Prowadzić je będzie nasz współbrat o. Mariusz Żychowicz OFM. Rekolekcje, to czas gdzie między nami będzie przechodził Chrystus. To nowa kolejna szansa, którą daje nam Bóg, abyśmy mogli zwrócić uwagę na swoje życie. Zapraszamy Was do pełnego uczestnictwa w tym świętym czasie. Szczegółowy program będzie wywieszony w gablocie i na stronie internetowej.
  8. Od wtorku nasz zakrystian Br. Paweł i Bracia Postulanci będą roznosić poświęcone opłatki na stół wigilijny. Już dziś pragniemy serdecznie podziękować za życzliwe przyjęcie naszych braci oraz za składane przy tej okazji ofiary.
  9. W sklepiku i u Braci Postulantów przed kościołem są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka! Cena świec: mała 6 zł, duża 15 zł.
  10. W naszym klasztorze kontynuujemy prace remontowe. Listopadowa taca remontowa wynosiła 3950 zł. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca, również w całości będzie przeznaczona na dalsze remonty w klasztorze. Za wszelkie ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom, dobroczyńcom i sympatykom naszego sanktuarium dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę i złożone na tace ofiary. Solenizantom i jubilatom życzymy wszystkiego co najlepsze: Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin.

Na czas Adwentu i refleksji nad Osobą Ducha Świętego niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.                     Szczęść Boże.