Ogłoszenia duszpasterskie 19 listopad 2017

XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopad 2017 r.

1. W liturgii obecnego tygodnia wspominamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, głównego patrona diec. Sosnowieckiej

Wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Czwartek – wspomnienie bł. Salwatora Lili i towarzyszy, męczenników

Piątek – wspomnienie św. Andrzeja Dung Lanc i towarzysz, męczenników

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka w intencji powołań do wszystkich trzech rodzin franciszkańskich.
  2. Wtorek o godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy.
  3. W środę z racji wspomnienia św. Cecylii. patronki muzyki kościelnej, w naszych modlitwach pamiętajmy o naszych organistach: Pani Barbarze i Panu Jacku, o członkach chóru kościelnego Metanoja i scholii Effatha. Dziękujemy Bogu za ich muzyczne zdolności, które pomagają nam w modlitwie.
  4. Dziś kolejne podziękowania za przeprowadzoną kwestę. Nasze wyrazy wdzięczności kierujemy do mieszkańców Engliszówki i Dzwonowic. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność, dobroć i życzliwość jakiej ciągle doświadczamy.

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, posługująca tu Wspólnota Franciszkańska składa serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Śnieżnej. Obchodzących w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i jubileusze małżeńskie polecamy Bożej opiece. Swoją modlitewną pamięcią obejmujemy również wszystkich chorych i cierpiących.

Na cały nadchodzący tydzień niech Wam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.