Kancelaria parafialna czynna po Mszy św. wieczornej od wtorku do piątku.
W niedzielę nie prowadzimy spraw kancelaryjnych.

Informacje dotyczące spraw kancelaryjnych:

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO
Pragnąc dokonać chrztu dziecka, należy zgłosić się w Kancelarii Parafialnej oraz przedłożyć następujące dokumenty:

Wyciąg z Aktu Urodzenia USC.

Metryka ślubu kościelnego rodziców
(jeżeli był zawarty w innej parafii).

Zaświadczenia, że rodzice chrzestni są praktykującymi katolikami (wydaje parafia zamieszkania poszczególnych rodziców chrzestnych).

Jeśli rodzince nie mieszkają na terenie tej parafii wymagana jest pisemna zgoda miejscowego proboszcza.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Pragnąc zawrzeć sakramentalny związek małżeński należy przynajmniej na trzy miesiące przed zawarciem sakramentu małżeństwa zgłosić się w Kancelarii Parafialnej.

W Kancelarii Parafialnej należy przedstawić następujące dokumenty:
Metrykę sakramentu chrztu świętego i bierzmowania
(jeśli chrzest i bierzmowanie były poza parafią).

Ostatnie świadectwo katechizacji w szkole średniej.

Dowody osobiste narzeczonych.

Zaświadczenia z nauk przedmałżeńskich i poradnictwa rodzinnego (po zgłoszeniu na zapowiedzi).

Jeśli któreś z narzeczonych  nie mieszkała na terenie naszej parafii wymagana jest pisemna zgoda miejscowego proboszcza jednej ze stron.

POGRZEB
Dzień i godzinę pogrzebu ustalamy najpierw w Kancelarii Parafialnej. Należy wtedy przynieść:

Akt zgonu.

Zaświadczenie przyjęcia sakramentu pokuty, wiatyku
i namaszczenia chorych.

Jeśli zmarła osoba nie mieszkała na terenie parafii wymagana jest pisemna zgoda miejscowego proboszcza.

PORADNICTWO RODZINNE
Spotkania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca
o godz. 15.00.