02 01 slider44

XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października 2017 r.

1. Dziś przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym Kościoła.

2. W Liturgii Kościoła wspominamy:
Poniedziałek – św. Jadwigę Śląską
Wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika
Środa – święto św. Łukasza Ewangelisty
Czwartek – św. Piotra z Alkantary – Patrona naszej Prowincji Zakonnej. Również w czwartek Kościół w Polsce pamięta o św. ks. Jerzym Popiełuszce, męczenniku. W naszym sanktuarium posiadamy Jego relikwie, które uczcimy na zakończenie Mszy św. modląc się w intencji naszej ojczyzny.
Piątek – św. Jana Kantego – kapłana
Sobota – bł. Jakuba Strzemię – biskupa

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka w intencji powołań do wszystkich trzech rodzin franciszkańskich.

4. Wtorek o godz. 7.00 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy.

5. W środę swoje imieniny obchodzą dwaj nasi bracia postulanci: Łukasz Firlit i Łukasz Gryzło. Życzymy im wielu łask, Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego opieki Matki Bożej Śnieżnej i wytrwania na obranej drodze życia zakonnego. Otoczmy ich naszą modlitwą.

6. W październiku codziennie o godzinie 17.30 modlimy się przed Najświętszym Sakramentem odmawiając Różaniec. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Na bocznych ołtarzach rozłożone są kartki wypominkowe roczne i listopadowe. W naszym Sanktuarium w intencji zmarłych zgłoszonych na kartkach do zakrystii w miesiącu listopadzie: o godz. 17.15 czytamy wypominki, 17.30 Droga Krzyżowa i o godz. 18.00 Msza św. na sposób gregoriański. Na wypominki roczne dodatkowo w każdy piątek o 6.30 odprawiamy Drogę Krzyżową, i sprawujemy comiesięczną Mszę świętą zbiorowa za zmarłych. Wypominki Roczne czytamy w niedzielę o godz. 10.30

8. Prosimy osoby które dokonywały rezerwacji Mszy św. Gregoriańskich na rok 2018 o kontakt z o. Gwardianem.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność, dobroć i życzliwość jakiej doświadczamy w codzienności.

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, posługująca tu Wspólnota Franciszkańska składa serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Śnieżnej. Obchodzących w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i jubileusze małżeńskie polecamy Bożej opiece. Swoją modlitewną pamięcią obejmujemy również wszystkich chorych i cierpiących.

Na cały nadchodzący tydzień niech Wam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.

Pokój i dobro

obraz

Klasztor
OO. Franciszkanów

w Pilicy-Biskupice

Sanktuarium

Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin

p.w. Najświętszego Imienia Jezus

Niedziele i Uroczystości:
7.30; 9.00; 11.00; 18.00

Msza Święta w Cisowej (niedziela):

Dni powszednie:
7.00; 7.30;   i    18.00
8.00 (w okresie adwentu)

Różaniec (codziennie):

Spowiedź święta
kwadrans przed Mszą świętą

Mszę św. przez wstawiennictwo św. Antoniego
z odczytaniem próśb i podziękowań
Wtorek 7.00

Droga Krzyżowa:
każdy piątek 6.30

Piątki "Pasyjne"
w Wielkim Poście:

Msza św. zbiorowa za zmarłych
zgłoszonych na kartkach  do zakrystii
(I środa miesiąca):

Msza św. w intencji
próśb i podziękowań
do Matki Bożej Śnieżnej
(I sobota miesiąca):

Msze św. o uzdrowienie

12 wrzesień 2017 r.  - wtorek

11 październik 2017 r. - środa

08 listtopad 2017 r. - środa

06 grudzień 2017 r. - środa

Msze św. prowadzić będzie o. Pacyfik Iwaszko.

Katechezy przedmałżeńskie

07 październik 2017
14 październik 2017
21 październik 2017

Spotkania odbywają się w auli św. Jana Pawła II, w domu pielgrzyma przy tutejszym klasztorze.
Zawsze rozpoczynają się po Mszy św. o godz. 18.00.

Poradnia przedmałżeńska

w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 15.00.
Spotkania odbywają się w tutejszym klasztorze w sali tercjarskiej.

effatha

www.brewiarz.pl