02 01 slider44

Parafia pod wezwaniem Najświętszego Imienia Jezus została erygowana w 1946 roku.

Parafię tę, pod patronatem św. Stanisława biskupa
i męczennika, ustanowił biskup kielecki Czesław Kaczmarek.

Z parafii w 1990 roku wyodrębniono kolejną: w Dzwono-Sierbowicach.

Z DEKRETU EREKCYJNEGO PARAFII BISKUPA KIELECKIEGO CZESŁAWA KACZMARKA

„ W Imię Trójcy Przenajświętszej!
Dobro duchowe katolików mieszkających na terenie parafii Pilica wymaga, aby z niej wydzielona została odpowiednia część celem utworzenia nowej parafii.

W trosce o zbawienie dusz moich diecezjan z parafii Pilickiej, pragnąc ułatwić im życie religijno-moralne, przez należycie zorganizowaną opieką duszpasterską, mając na względzie wszystkie okoliczności, w jakich parafia Pilica się znajduje, przekonawszy się,
że istnieją dostateczne powody kanoniczne do erekcji nowej parafii, zasięgnąwszy opinii Prześwietnej Kapituły Katedralnej i po wysłuchaniu zdania tych, z którymi w danym wypadku porozumieć się należało,
w myśl kanonów 216 i 1427 Kodeksu Prawa Kanonicznego – jako Biskup Ordynariusz diecezji kieleckiej niniejszym dekretem eryguję NOW¡ PARAFIĘ PILICA-BISKUPICE pod wezwaniem Najświętszego Imienia Jezus, a pod patronatem św. Stanisława Biskupa Męczennika.

Obszar nowej parafii wyłącza się z parafii Pilica. Obejmuje on następujące miejscowości: Biskupice, Dzwonowice, Engliszówka, Sierbowice, Szyce, Szypowice, a z Pilicy dzielnicę położoną na północ
i zachód od szosy prowadzącej z Ogrodzieńca do Pradeł.”

Dekret ten został wydany w Kielcach 8 grudnia 1946 r., ogłoszony z ambony kościoła parafialnego w Pilicy i kościoła nowej parafii Pilica-Biskupice 29 grudnia tegoż roku, a wszedł w życie z dniem
1 stycznia1947.

1 stycznia 2003 roku kościół pw. Najświętszego Imienia Jezus podniesiono do rangi Sanktuarium związanego z kultem Matki Bożej Śnieżnej - Opiekunki Rodzin. 15 czerwca 2003 roku, na rynku w Pilicy biskup diecezji Sosnowieckiej Adam Śmigielski dokonał koronacji Obrazu, koronami poświeconymi przez Jana Pawła II w dniu 19 sierpnia 2002 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pokój i dobro

obraz

Klasztor
OO. Franciszkanów

w Pilicy-Biskupice

Sanktuarium

Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin

p.w. Najświętszego Imienia Jezus

Niedziele i Uroczystości:
7.30; 9.00; 11.00; 18.00

Msza Święta w Cisowej (niedziela):

Dni powszednie:
7.00; 7.30;   i    18.00
8.00 (w okresie adwentu)

Różaniec (codziennie):

Spowiedź święta
kwadrans przed Mszą świętą

Mszę św. przez wstawiennictwo św. Antoniego
z odczytaniem próśb i podziękowań
Wtorek 7.00

Droga Krzyżowa:
każdy piątek 6.30

Piątki "Pasyjne"
w Wielkim Poście:

Msza św. zbiorowa za zmarłych
zgłoszonych na kartkach  do zakrystii
(I środa miesiąca):

Msza św. w intencji
próśb i podziękowań
do Matki Bożej Śnieżnej
(I sobota miesiąca):

Msze św. o uzdrowienie

12 wrzesień 2017 r.  - wtorek

11 październik 2017 r. - środa

08 listtopad 2017 r. - środa

06 grudzień 2017 r. - środa

Msze św. prowadzić będzie o. Pacyfik Iwaszko.

Katechezy przedmałżeńskie

07 październik 2017
14 październik 2017
21 październik 2017

Spotkania odbywają się w auli św. Jana Pawła II, w domu pielgrzyma przy tutejszym klasztorze.
Zawsze rozpoczynają się po Mszy św. o godz. 18.00.

Poradnia przedmałżeńska

w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 15.00.
Spotkania odbywają się w tutejszym klasztorze w sali tercjarskiej.

effatha

www.brewiarz.pl