V Niedziela Wielkiego Postu/24.03.2024/

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, która rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego najważniejszym punktem będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do wspólnego przeżywania liturgii Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj Gorzkie Żale odśpiewamy po Mszy św. o godz.9.00 a przed Sumą o godz. 11.00 na placu kościelnym odbędzie się uroczyste błogosławieństwo palm i procesja do kościoła a po Eucharystii rozstrzygnięcie konkursu „Palma Wielkanocna 2024”.
  2. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. To dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w ciszy potrwa do godz. 22.00. W tym dniu odbędą się odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną od godz. 9.00.
  3. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 ulicami naszej parafii (jeśli pogoda na to pozwoli). Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej o godz.18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim będzie trwała do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Składane w tym dniu ofiary podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
  4. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 6.30. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 19.00 od poświęcenia ognia. Na Liturgię przynosimy osłonięte świece.
  • błogosławieństwo pokarmów odbędzie się od godz. 9.00 do 13.00 w Cisowej o godz. 11.00
  • do czuwania przy Grobie Pańskim zapraszamy jak co roku Druhów z OSP Biskupice.
  1. Spowiedź święta w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą św.
  • Wielki Czwartek od godz.7.00 do 9.00, od 17.00 do 18.00.
  • Wielki Piątek od godz. 7.00 do 9.00, od 15.00 do 17.00
  • Wielka Sobota od godz. 7.00 do 9.00

W czasie Liturgii Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.

1. W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja z procesją w Sanktuarium o godz. 6.00.
  2. Dzień Świętości Życia jest obchodzony w Kościele polskim w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca. W tym roku przypada ona w Wielki Poniedziałek, stąd Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek
    8 kwietnia.
  3. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.
  4. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej świątyni Życzymy głębokiego przeżycia świętego Triduum Paschalnego i opieki Matki Bożej Śnieżnej. Szczęść Boże.