Ogłoszenia    18.04. 2021     Niedziela Biblijna

1. Trzecią niedzielę Wielkanocną w Kościele rozpoczynamy Niedzielą Biblijną. Weszliśmy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie ” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.
  2. W dziś swoje imieniny obchodzi o. Robert Konik OF W naszych modlitwach polecamy czcigodnego solenizanta.
  3. W poniedziałek modlimy się za powołanych i o powołania do FZŚ i naszej Prowincji Zakonnej, o wytrwanie w powołaniu dla Alumnów naszego seminarium, Braci Postulantów i Nowicjuszy, o rozeznanie powołania dla kandydatów.
  4. Ten wtorek jest drugim dniem nowennowym do św. Antoniego z Padwy. O godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego. O godzinie 1700 Godzinki o św. Antonim, prowadzone przez Franciszkański Zakon Świeckich, o 1730 Różaniec a o 1800 Msza św. z kazaniem nowennowym, a na zakończenie Mszy św. procesja z figurą do ogrodu różańcowego.
  5. W okresie Wielkanocnym w miejsce piątkowej rannej Drogi Krzyżowej w naszym sanktuarium prowadzimy Via Lucis – Drogę Światła, którą sprawuje się podobnie przed stacjami drogi krzyżowej jednak rozważa się 14 fragmentów Pisma Św. od Zmartwychwstania Chrystusa.
  6. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Przez Jego wstawiennictwo będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 900 zapraszamy do salki tercjarskiej dzieci rocznicowe z rodzicami na spotkanie liturgiczno – organizacyjne.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za  wspólną modlitwę i złożone dziś ofiary. Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, życzymy, by czas całego tygodnia był pełen radości i wewnętrznego Pokoju. Szczęść Boże.