Ogłoszenia    24 styczeń 2021     III Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza III Niedziela Zwykła w Kościele powszechnym przeżywana jest od 2000 roku jako niedziela Słowa Bożego, popularnie zwana też Niedzielą Biblijną. Zachęcamy do czytania i rozważania Pisma świętego w naszych domach.
  2. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów, niosących kolejne straty. W obliczu tych wydarzeń dzisiejsza niedziela jest zaakcentowana jako „Dzień  solidarności z Chorwacją”. Podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach diecezji modlimy się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzamy zbiórki datków na ten cel.
  3. W poniedziałek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tym dniem kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W poniedziałek na wieczornej Mszy św. modlimy się za powołanych i o powołania do FZŚ i naszej Prowincji Zakonnej, o wytrwanie w powołaniu dla Alumnów naszego seminarium, Braci Postulantów i Nowicjuszy, o rozeznanie powołania dla kandydatów.
  5. We wtorek o godz.700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego.
  6. Wyrażamy wdzięczność Grupie Modlitewnej Margaretek modlących się za kapłanów i naszą Wspólnotę zakonną za zorganizowanie i sfinansowanie Opłatka Wigilijnego w klasztorze dla FZŚ, Róż Żywego Różańca i Margaretek. Za wszelką okazywaną pamięć i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. W przyszłą niedziele po Sumie na kościele spotkanie formacyjne dla FZŚ. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za  wspólną modlitwę i złożone dziś ofiary. Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, życzymy, by czas przeznaczony na modlitwę i czytanie Pisma Świętego owocował w nas wewnętrznym Pokojem i Dobrem okazywanym najbliższym. Szczęść Boże.