Ogłoszenia    15 maj 2022     V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Na Mszy św. o godzinie 1100 będziemy się cieszyć razem z dziećmi, które będą świętować swoją rocznicę przystąpienia do Pierwszej Komunii świętej.
  2. Natomiast o godzinie 1500 będzie Msza święta polowa w intencji Mieszkańców Engliszówki i Dwonowic z poświęceniem pól z prośbą o Boże błogosławieństwo w domach i zagrodach, pracach polowych i domowych. A za tydzień 22 maja o godzinie 1500 będzie miała miejsce Msza św. w intencji Mieszkańców Polski połączona z poświęceniem pól. O Boże błogosławieństwo w domach i zagrodach, pracach polowych, o udane zbiory i dogodną pogodę.
  3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. Przed najświętszym sakramentem przez cały miesiąc będziemy śpiewać litanię loretańską prosząc Matkę Bożą, by chroniła nas jak śpiewamy w Suplikacji od morowego powietrza, głodu ognia i wojny.
  4. W poniedziałek na Mszach św. modlimy się o powołania do FZŚ i naszej Prowincji Zakonnej, o rozeznanie powołania dla kandydatów i wytrwanie w powołaniu dla tych którzy są już na drodze życia zakonnego i kapłańskiego.
  5. W poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, patrona Polski.
  6. Ten wtorek jest szóstym dniem nowennowym do św. Antoniego z Padwy. O godz. 1700 śpiewamy Godzinki o św. Antonim prowadzone przez Franciszkański Zakon Świeckich, o 1730 Nabożeństwo majowe a o godz. 1800 Msza św. z kazaniem nowennowym.
  7. W sobotę 21 maja w godzinach rannych rozpoczęcie peregrynacji figury Matki Bożej Anielskiej Niepokalanie Poczętej patronki naszej prowincji zakonnej. Zostanie ona przywiedziona do naszego Sanktuarium z sąsiedniego klasztoru z Dzwono-Sierbowic, gdzie obecnie peregrynuje i pozostanie z nami przez cały tydzień. Z tej okazji Komisariat Ziemi Świętej w przyszłą niedzielę między mszami będzie rozprowadzał pamiątki z Ziemi Świętej, dewocjonalia z drewna oliwnego, wyroby z wosku pszczelego, koronkę seraficką do siedmiu radości Maryi Panny i zielony szkaplerz. W obecności Maryi serdecznie zapraszamy w sobotę na godzinę 2000 na typowo franciszkańskie nabożeństwo jakim jest Koronka Seraficka.

.                        Szczegółowy program peregrynacji              Sobota 21 V

W godzinach rannych przywiezienie figury z naszego klasztoru w Dzwono – Sierbowicach.

1200 Msza św. konwentualna w sanktuarium pod przewodnictwem O. Nikodema

1430 Konferencja ascetyczna z Koronką seraficką

1730 Nabożeństwo majowe i Msza św. z kazaniem o Matce Bożej

2000 Koronka Seraficka, Apel Jasnogórski i błogosławieństwo rodzin

Niedziela 22 V

Msza św. 730, 900 młodzieżowa (chórek Effata, za dzieci i młodzież, o powołania), 1100 suma, 1800.

Codziennie od poniedziałku do piątku przed nabożeństwem majowym o godzinie 1700 Różaniec prowadzony przez poszczególne grupy modlitewne:

Poniedziałek – Margaretki – za omadlanych kapłanów w margaretkach
Wtorek – Różaniec i Godzinki o św. Antonim – Franciszkański Zakon Świeckich – za swoją wspólnotę.
Środa – bracia Postulanci – w intencji powołań
Czwartek – Żywy Różaniec – w intencji matek,
Piątek – br. Franciszek z Różą Rodziców modlących się za swoje dzieci

Piątek 27 V pożegnanie i odwiezienie figury Matki Bożej do klasztoru w Pińczowie