Ogłoszenia    25 wrzesień 2022     XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś XXVI niedziela, przeżywana jako Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej racji pamiętamy w modlitwie o tych którzy musieli wyjechać z naszej ojczyzny za granice w poszukiwani lepszych możliwości zarobku i utrzymania rodziny. Dziś po sumie spotkanie formacyjne dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. A w przyszłą niedziele po sumie spotkanie formacyjne dla Róż Żywego Różańca.
  2. W poniedziałek na Mszach św. modlimy się o powołania do FZŚ i naszej Prowincji Zakonnej, o rozeznanie powołania dla kandydatów i wytrwanie w powołaniu dla tych którzy są już na drodze życia zakonnego i kapłańskiego.
  3. We wtorek o godz.700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego.
  4. W środę wspomnienie św. Wacława męczennika.
  5. W czwartek wspomnienie archaniołów Michała Gabriela i Rafała.
  6. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na godzinę 1700 na Adorację Najświętszego Sakramentu i comiesięczne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Od soboty zapraszamy też na październikowe nabożeństwa różańcowe, gdzie w obecności Najświętszego Sakramentu będziemy codziennie o godzinie 1730 rozważać w tajemnicach różańcowych życie i Ewangelie Jezusa Chrystusa.
  8. Wiosną tego roku na zlecenie Redakcji Programów Katolickich TVP SA w naszym klasztorze został zrealizowany program „Klasztorne Smaki – Rączka gotuje”. Z przyjemnością informujemy, dziś o godz. 1010na antenie TVP 1 będzie emisja programu z cyklu „Klasztorne smaki odc.38” Program prowadzi Remigiusz Rączka, reżyseria Aneta Chwalba. Producent wykonawczy TVP 3 Katowice. Wspólnie z o. Robertem, Remigiusz Rączka przygotowuje typowe dania jurajskie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu. Ci, którzy nie dadzą rady, a będą chcieli, będzie taka możliwość by obejrzeć ten program w późniejszym czasie na kanale VOD.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 zapisy i spotkanie w Refektarzu klasztornym z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Komunia święta zgodnie z tradycją będzie w drugą niedzielę maja, czyli 14.05.2023r.
  10. 8 października w sobotę przez Apostolat Margaretka przy naszym klasztorze organizowana jest pielgrzymka do Krakowa Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Centrum Jana Pawła II i na Skałkę do klasztoru Paulinów. Wyjazd rano o godz. 800 z Rynku powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w sklepiku u Pani Jasi. Koszt wyjazdu z ubezpiecz. 50 zł.

Wam wszystkim serdecznie dziękujemy za  wspólną modlitwę i złożone dziś ofiary. Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, życzymy, opieki Matki Bożej i św. Aniołów Stróżów. Niech nam Wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże.