Ogłoszenia    19.09. 2021     XXV Niedziela Zwykła

1. Dziś w Kościele przypada XXV Niedziela Zwykła. Jest to zarazem światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się by przekaz, który otrzymujemy z mediów był budujący i zgodny z prawdą.
  2. W poniedziałek modlimy się za powołanych i o powołania do FZŚ i naszej Prowincji Zakonnej, o wytrwanie w powołaniu dla alumnów naszego seminarium, nowicjuszy i postulantów, o rozeznanie powołania dla kandydató
  3. We wtorek o godz.700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego.
  4. We wtorek przypada święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
  5. W czwartek wspomnienie św. o. Pio – w naszym Sanktuarium w ołtarzu bocznym są umieszczone jego relikwie i miejące na prośby i podziękowania które będziemy polecać św. O. Pio podczas wieczornej Mszy świętej.
  6. W Sobotę wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.
  7. W niedzielę 3 października po Mszy o godz. 9.00 spotkanie organizacyjne i zapisy dzieci na pierwszą Komunię świętą która przewidziana jest zgodnie z tradycją na drugą niedzielę maja czyli 8 maja 2022 roku.
  8. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i Centrum św. Jana Pawła II jest organizowana na 9 paźdz. br (sobota). Zapisy i szczegółowe informacje u O. Gwardiana i w sklepiku u pani Janiny. Przewidywany koszt przejazdu i ubezpieczenia 30 zł.
  9. W sobotę 9 października Mszą św. o godzinie 1800 rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie. Zapisy przez formularz umieszczony na stronie duszpasterstwa rodzin Diecezji Sosnowieckiej.
  10. Ze względu na Pielgrzymkę FZŚ do Kalwarii Zebrzydowskiej która będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, spotkanie formacyjne zostaje przeniesione na poniedziałek, 27 września po Mszy św. wieczornej.

Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dziś ofiary. Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Pielgrzymom i Gościom nawiedzającym nasze Maryjne Sanktuarium, życzymy, by czas całego tygodnia był pełen radości i wewnętrznego Pokoju. Szczęść Boże.