Ogłoszenia 25.11.2018

Ogłoszenia    25 listopad 2018

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego Kościół zaprasza nas do refleksji nad osobą i tajemnicą Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Na zakończenie Mszy Św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oddajemy siebie, swoje życie oraz całą ludzkość Jezusowi Królowi odmawiając Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  2. Na mszy św. o godzinie 900 nasza schola parafialna Effatha świętuje 16 rocznicę powstania. Z tej racji po Mszy św. zapraszamy na jubileuszowy koncert. Jest to dobra okazja, by podziękować za każdą wyśpiewaną modlitwę, za dobro wniesione w życie tej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego. Cieszymy się z każdej osoby, która we wspólnocie Effatha uwielbia Jezusa swoją obecnością, śpiewem i modlitwą.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej przez wstawiennictwo św. Franciszka będziemy się modlić w intencji powołań do wszystkich trzech rodzin franciszkańskich.
  4. Wtorek o godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy.
  5. W sobotę o godzinie 1200 dodatkowa Msza Święta sprawowana w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Podczas tej Eucharystii będziemy gościć S. Jadwigę Wojas przełożoną Franciszkańskiego Zakonu Świeckich regionu krakowskiego i asystenta o. Benedykta Kordulę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny Jezus.
  7. Drodzy Bracia i Siostry już po raz 25 pod hasłem „ŚWIECA, KTÓRA TOWRZY POLSKĄ WIGILIĘ” zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stanie się ona w naszych rodzinach symbolem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa. W symbolu zapalonej świecy jest mały człowiek – dziecko, któremu przyszliśmy z pomocą. Każdy, kto nabywa świecę, ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci.
    Świece są do nabycia w naszym sklepiku parafialnym i u Braci Postulantów przed kościołem. Cena świec: mała 6 zł, duża 15 zł.
  8. W pasterkę 24 grudnia będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna w intencji wszystkich ofiarodawców tegorocznej Kwesty przeprowadzonej na rzecz naszego Klasztoru. W ten sposób chcemy wyrazić naszą wdzięczność Ofiarodawcom, Sołtysom i Radnym, i wszystkim zaangażowanym za Waszą ofiarność i dobroć jakiej ciągle doświadczamy.

Wszystkim parafianom, dobroczyńcom i sympatykom naszego sanktuarium dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę i złożone na tace ofiary. Solenizantom i jubilatom życzymy wszystkiego co najlepsze: Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin.

Na cały nadchodzący tydzień niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.                     Szczęść Boże.