OGŁOSZENIA 24 CZERWIEC

Ogłoszenia Duszpasterskie 24.06.2018

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

1.  Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie.
  2. W naszej wspólnocie gościmy alumna Wyższego Seminarium Duchownego z Sosnowca który wygłosił Słowo Boże i modlił się z nami o liczne i dobre powołania kapłańskie;
    Po nabożeństwach przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiarę na potrzeby wyższego seminarium naszej diecezji.
  3. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe które odprawiamy codziennie o godz.17.30.
  4. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika.
  5.  W piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach; taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby i dzieła prowadzone na całym świecie przez Stolicę Apostolską w Rzymie. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Brat Paweł, pamiętajmy o solenizancie w modlitwie.
  6. W tygodniu na Mszach św. modlimy się:
  • w poniedziałek o godz. 18.00 do św. Franciszka o powołania kapłańskie i zakonne
  • we wtorek o godz. 7.00 do św. Antoniego w intencji próśb i podziękowań.
  • W piątek o godz.6.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Gościa Niedzielnego.
  2. 30 czerwca kończy się okres postulatu. Dziękujemy Braciom za ich obecność, wspólną modlitwę i wszystkie wykonane pracy dla naszego Sanktuarium i Klasztoru. Życzymy Braciom wszelkich potrzebnych łask na drodze obranego powołania do życia zakonnego. Pamiętajmy również o nich w naszych osobistych modlitwach.
  3.  Wszystkim Parafianom, Dobroczyńcom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin w życiu osobistym i pracy zawodowej a dzieciom
    i młodzieży w czasie wakacji życzymy udanego wypoczynku.

Szczęść Boże