Intencje styczeń 2019

Kościół Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin  Biskupice-Pilica

01/01/2019 wtorek

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok

godzina intencja
07:30 + Józefę Stanisława Wacława i zmarłych z rodziny Woźniczko
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
09:00 + Jarosława, Mieczysława Szywaczów, Janinę, Marka, Romana Gumułków, Aleksandra Grzesiaka, Daniela Stolarskiego Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za pośrednictwem św. Antoniego Padewskiego
11:00 Za Parafian i  Dobrodziejów naszego Klasztoru
12:00 + Igor Kurek – od rodziny Tasaków
17:30 Różaniec
18:00 + Alojzego Latacz (gr.)

02/01/2019 środa

Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; Wspomnienie św. Grzegorza z Nazjanzu

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Jurczyk Piotr (gr.)
07:30 Za Dusze w czyśćcu cierpiące
17:30 Różaniec
18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych zgłoszonych na kartkach do zakrystii

03/01/2019 czwartek

św. Genowefy dziewicy; św. Józefa Marii Tomasi

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
09:00 odwiedziny chorych
17:30 Różaniec
18:00 + Igor Kurek – od rodz. Ciszewskich i Bieńkowskich.

04/01/2019 piątek

św. Anieli z Foligno; św. Elżbiety Seton; św. Genowefy Torres Morales

godzina intencja
06:30 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 + Zbigniew Gałecki – od brata Leszka z rodziną
18:00 + Alina i Marian Mach.

05/01/2019 sobota

św. Edwarda Wyznawcy; św. Szymona Słupnika; bł. Marii Marceliny Darowskiej; bł. Dydaka Józefa z Kadyksu; św. Jana Nepomucena Neumanna, biskupa

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin
18:00 + Andrzej Gumułka w 30 rocznicę śmierci – rezerwacja

06/01/2019 niedziela

Uroczystość Objawienie Pańskie – Trzech Króli

godzina intencja
07:30 Za wnuczki Elizę w 8 rocznicę i Lenę w 2 rocznicę urodzin – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski.
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
09:00 + Anną i Antoni Korcipa i Aleksander Maj
09:00 + Weronikę Skrzypiciel w 30 rocznice śmierci
11:00 + Mariannę i Józefa Owcarz, Honoratę i Mariana Markiewicz
12:00 + Helenę Rus i całą rodzinę Rusów – od dzieci Mirosława i Małgorzaty oraz wnuków
17:30 Różaniec
18:00 + Alojzego Latacz (gr.)

07/01/2019 poniedziałek

św. Rajmunda z Penyafort; św. Lucjana

godzina intencja
07:00 Dziękczynna za otrzymane łaski
07:00 + Barbara Skrzypczyk – od Kuzynek Haliny, Kasi, Anny z rodzinami
07:30 + Alojzego Latacz (gr.)
07:30 + Igor Kurek – od Ani i przyjaciół ze stowarzyszenia
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 + Zbigniew Gałecki -od brata Ryśka z rodziną
18:00 + Stefana Koniec 33 rocz. śm. oraz zm. z rodziny.

08/01/2019 wtorek

św. Seweryna z Noricum; św. Piotra Tomasza, biskupa; św. Wawrzyńca Iustiniani, biskupa; św. Daniela Comboni, biskupa; bł. Eurozji Barban

godzina intencja
07:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za pośrednictwem św. Antoniego Padewskiego
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:30 + Igor Kurek – od koleżanek i kolegów brata Bartosia z klasy 4A
07:30 + Barbara Skrzypczyk – od Apolonii Mikulskiej Mieczysławy i Adama z Pogwizdowa
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 O łaskę potomstwa dla wszystkich par małżeńskich – rezerwacja
18:00 + Zbigniew Gałecki – od kuzyna Sławka z rodziną

09/01/2019 środa

św. Adriana z Canterbury, opata; św. Juliana z Antiochii, męczennika; św. Andrzeja Corsini, biskupa; bł. Alicji le Clerc, dziewicy

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Igor Kurek – od Gabrysia Brzyskiego z rodzicami
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
07:30 + Barbara Skrzypczyk – od Apolonii Mikulskiej Mieczysławy i Adama z Pogwizdowa
17:30 Różaniec
18:00 + Zbigniew Gałecki -od kuzynki Elżbiety Zawalskiej z rodziną
18:00 + Roman, Henryk, Zofia, Eugeniusz Błaszkiewicz oraz zmarłych z rodziny

10/01/2019 czwartek

św. Grzegorza z Nyssy, biskupa i doktora Kościoła; św. Wilhelma z Bourges, biskupa

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Marianna Wiktor Bolesław i zmarłych z rodziny Byrczek
07:30 + Igor Kurek – od chrzestnej z rodziną
17:30 Różaniec
18:00 + Jurczyk Piotr (gr.)
18:00 + Klara, Jana Henryka, Łukasz, Janina i dusze Bogu wiadome

11/01/2019 piątek

św. Honoraty, dziewicy; św. Teodozjusza, opata

godzina intencja
06:30 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
07:00 W intencji Parafian i Dobrodziejów naszego Sanktuarium i Klasztoru, by Bóg im błogosławił, a zmarłym dał zbawienie.
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 + Piotra i Katarzynę Leszczyńskich.
18:00 + Honoratę i Jana, Wandę i Krzysztofa Kijas, Marianne i Bronisława Otręba.

12/01/2019 sobota

św. Elreda z Rievaulx, opata; św. Bernarda z Corleone, zakonnika; św. Marcina z León; św. Arkadiusza, męczennika; św. Tacjany, męczennicy; św. Antoniego Marii Pucci, kapłana; św. Małgorzaty Bourgeoys, dziewicy

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + W rocz. śm Stanisław Kościółek oraz zm. z rodziny Kościółek i Kraj – propia br. Paweł
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 W int Katarzyny, Bartosza o powrót do wiary – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski.
18:00 + Krawet Witold, Barbara i Janusz Błażkiewicz, Janina i Stanisław, Andrzej Nowakowie.

13/01/2019 niedziela

bł. Weroniki Nagroni; św. Hilarego z Poitiers, biskupa i doktora Kościoła

godzina intencja
07:30 + Zbigniew i Jerzy Gomułka.
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
09:00 + Janina, Katarzyna, Paweł i Jan Banasik .
11:00 W intencji Parafian i Dobrodziejów naszego Sanktuarium i Klasztoru, by Bóg im błogosławił, a zmarłym dał zbawienie.
12:00 + Wiesławę Roch od córki Marii z rodziną
17:30 Różaniec
18:00 + Alojzego Latacz (gr.)

14/01/2019 poniedziałek

św. Feliksa z Noli, kapłana; bł. Odoryka z Pordenone; bł. Piotra Donders

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Jurczyk Piotr (gr.)
07:30 + Igor Kurek – od babci Patryka Leksa z rodziną
17:30 Różaniec
18:00 Za Liliana Szałaśna w 4 rocznicę urodzin – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski.
18:00 + Janina Zielińska w 1 rocz. śmierci oraz zm. z rodz.
18:00 + Tomasz Różewicz oraz zm. z rodziny.

15/01/2019 wtorek

św. Arnolda Janssena – założyciela Zgromadzenia Słowa Bożego; św. Pawła z Teb, pustelnika; św. Maura i Placyda, uczniów św. Benedykta; św. Franciszka Capillasa, kapłana i Towarzyszy, męczenników chińskich; bł. Alojzego Variara

godzina intencja
07:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za pośrednictwem św. Antoniego Padewskiego
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:30 + Igor Kurek – od koleżanki Beaty z córkami Kingą i Natalią
17:30 Różaniec
18:00 + Jurczyk Piotr (gr.)
18:00 + Grzegorz Kociołek.

16/01/2019 środa

św. Marcelego I, papieża i męczennika; św. Joanny z Balneo, dziewicy; św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich; św. Honorata, biskupa

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Zenona Stanisław i zmarli z rodziny Wojas
07:30 Za Józefa o uwolnienie z nałogu alkoholowego, udane leczenie, podjęcie i wytrwanie w abstynencji.
17:30 Różaniec
18:00 Władysława i Andrzej Dusza w 12 rocznicę śmierci
18:00

18:00
+ Jurczyk Piotr (gr.)

O udane leczenie i zdrowie dla Iwony Kolek

17/01/2019 czwartek

Wspomnienie św. Antoniego, opata

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Regina Szewczyk – od rodziny Kaziród i Sochadzkich
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 + Mariana Mach -od sąsiadów.
18:00 + Teresa Stanisław Pustułka, zmarłych z rodzin Pustułkow, Król, Koper i Siuda

18/01/2019 piątek

św. Małgorzata Węgierskiej, dziewicy; bł. Reginy Protmann, dziewicy

godzina intencja
06:30 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Regina Szewczyk – od Kwaśniaków i Pelonów
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 Za Igora Dziad w pierwsze urodziny – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski na dalsze lata życia.
18:00 + Jana Dziedzic od rodz Gołąbi Kabackich .

19/01/2019 sobota

Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; św. Henryka z Uppsali, biskupa i męczennika; św. Mariusza, męczennika; bł. Jakuba Salesa, Wilhelma Saltemouche i innych męczenników jezuickich; św. Makarego Wielkiego, opata; św. Kanuta Lewarda, króla i męczennika

godzina intencja
07:00 + Franciszek i Anna Śmieszek.
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 + Krystyna Dziedzic w 3 rocznicę śmierci, jej rodziców i brata Henryka
18:00 + Teresę Gruszczyńską.

20/01/2019 niedziela

św. Fabiana, papieża i męczennika; św. Sebastiana, męczennika; św. Eustachi Calafato, dziewicy; bł. Euzebiusza z Ostrzyhomia; bł. Angela Paoli

godzina intencja
07:30 + Tadeusz, Felicja, Janusz, Zbigniew Szczerbińscy.
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
09:00 + Henryka i Stanisław Pająk
11:00 W intencji Parafian i Dobrodziejów naszego Sanktuarium i Klasztoru, by Bóg im błogosławił, a zmarłym dał zbawienie.
12:00 Igor Kurek – od mieszkańców z Cisowej
17:30 Różaniec
18:00 + Alojzego Latacz (gr.)

21/01/2019 poniedziałek

Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Ewa Marcin i zmarli z rodziny Leszczyńskich
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 O dar Macierzyństwa dla Róży i Marcina – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski.
18:00 + Jan Dziedzic – od córki Ewy z mężem

22/01/2019 wtorek

św. Wincentego, diakona i męczennika; św. Wincentego Pallottiego; bł. Laury Vicuna, dziewicy; bł. Wilhelma Józefa Chaminade

godzina intencja
07:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za pośrednictwem św. Antoniego Padewskiego
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 + Maria Janiczek w 10 rocznicę śmierci  – rezerwacja
18:00 + Stanisław Świederski
18:00 + Janina i Witold Brytan od brata Kazimierza z Żoną.

23/01/2019 środa

św. Ildefonsa, biskupa; bł. Wincentego Lewoniuk i Towarzyszy, męczenników z Pratulina; bł. Henryka Suzo; bł. Mikołaja Grossa, męczennika

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Jan Dziedzic – do rodziny Kwietniów i Nowickich
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 + Kocot Marianna oraz zm. z rodziny. REZERWACIA.
18:00 + Stanisława Kokosińska oraz zm. z rodziny. REZERWACIA.

24/01/2019 czwartek

Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; bł. Pauli Gambary Costy, tercjarki

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Jan Dziedzic – od szwagierki Haliny z mężem
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 Za rodziny – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski w nowym roku.
18:00 Za Kamila o uzdrowienie, dary Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski

25/01/2019 piątek

święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

godzina intencja
06:30 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Jan Dziedzic – od Zbigniewa z żoną i Wojciecha z żona Kazirodów i rodziny Wołków z dziećmi
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 Rezerwacia – Teresa Kyć 
18:00 + Stanisław i Feliksa Szczepanik, Aniela Baran.

26/01/2019 sobota

Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; św. Pauli; św. Roberta, Alberyka i Stefana, opatów

godzina intencja
07:00 O zbawienie duszy św. pamięci Karola i Wiktorii Nycz.
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 + Jarosława, Mieczysława Szywaczów, Janinę, Marka, Romana Gumułków, Aleksandra Grzesiaka, Daniela Stolarskiego
18:00 + Teresa Dereń oraz zm. z rodziny.

27/01/2019 niedziela

Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; św. Henryka de Ossó y Cervelló

godzina intencja
07:30 + Zbigniewa Gałeckiego -od Wiesławy i Jana Pokwiczał.
09:00 + Wiktor Sobczyński – od rodziny Otrębskich i Piątków
09:00 + Jurczyk Piotr (gr.)
11:00 W intencji Parafian i Dobrodziejów naszego Sanktuarium i Klasztoru, by Bóg im błogosławił, a zmarłym dał zbawienie.
12:00 + Wiesławę Roch od córki Bożeny z rodziną
17:30 Różaniec
18:00 + Alojzego Latacz (gr.)

28/01/2019 poniedziałek

Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Jan Dziedzic – od syna Witolda z córka Patrycją
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 + Igor Kurek – od nauczycieli uczących Igorka
18:00 + Reginę Szewczyk od siostry Michaliny z rodziną.

29/01/2019 wtorek

bł. Bolesławy Lament, dziewicy; św. Józefa Freinademetza, kapłana; św. Anieli Merici, dziewicy; bł. Archanieli Girlani, dziewicy; św. Walerego, biskupa; św. Sulpicjusza Sewera, biskupa

godzina intencja
07:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za pośrednictwem św. Antoniego Padewskiego
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 + Waldemar Machnik – od Elżbiety i Stefana Drąg
18:00 + Ks. Józef Podkowa – od Ani i Jarosława Ciszewskich

30/01/2019 środa

św. Hiacynty, dziewicy; św. Teofila, męczennika; bł. Bronisława Markiewicza, kapłana

godzina intencja
07:00 + Alojzego Latacz (gr.)
07:00 + Jan Dziedzic – od rodziny Siejków
07:30 + Jurczyk Piotr (gr.)
17:30 Różaniec
18:00 Dziękczynna w dniu urodzin Eweliny W intencji Parafian i Dobrodziejów naszego Sanktuarium i Klasztoru, by Bóg im błogosławił, a zmarłym dał zbawienie. Rezerwacja
18:00 + Mieczysław Hat w rocznice śmierci

31/01/2019 czwartek

Wspomnienie św. Jana Bosko

godzina intencja
07:00 + Czesławę Rybczyńską (gregoriańska)
07:00 + Jan Dziedzic – od Haliny i Krzysztofa Paciejów
07:30 Za rodzinę – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski.
17:30 Różaniec
18:00 + Igor Kurek – od rodziny Gądków Chojków
18:00 + Zdzisław Wójcik, Helena i Krzysztof Cień, Teodozia i Edward Banask, Stanisława Urbańczyk, Jadwiga i Tomasz Łazarz, Stanisław i Zuzanna Banasik, Stanisława i Piotr Urbanczyk.