informacja w związku z nową regulacja ochrony danych osobowych RODO

W związku z wejściem w życie nowej ustawy informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

Ogłoszenia duszpasterskie 06 maj 2018

Ogłoszenia 

  1. Dziś po sumie spotkanie formacyjne kół Żywego Różańca. Natomiast o godzinie 1500 w Biskupicach Polska Msza św. w intencji rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy połączona z poświęceniem pól.
  2. Jak już informowaliśmy po uzgodnieniu z klasztorem Sióstr Miłosierdzia w Łagiewnikach 18 maja w piątek o godzinie 830 z rynku wyruszymy pielgrzymką autokarową do Sanktuariów Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II w Krakowie na Mszę świętą podczas której, zostaną nam przekazane relikwie św. s. Faustyny. Zapisy na wyjazd przyjmuje Pani Jasia w sklepiku.
... czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie 29 kwiecień 2018

Ogłoszenia    29 kwiecień 2018

  1. We wtorek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. O godzinie 1730 rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada także trzeci wtorek nowennowy przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 700 Msza św. z odczytaniem próśb i podziękowań, jakie zanosimy do Boga za wstawiennictwem św. Antoniego. O godzinie 1700 Godzinki o św. Antonim, o 1800 Msza święta z kazaniem nowennowym, a po Mszy procesja. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu i chorągwi,
... czytaj więcej

Intencje maj

INTENCJE MSZY ŚW.     maj 2018

01/05/2018 Wtorek
07:00 W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez pośrednictwo św. Antoniego z Padwy
07:30 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 Dziękczynna w intencji Janiny z okazji 80 rocznicy urodzin – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski ( od córek z rodzinami)
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
02/05/2018 Środa
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
07:30 + Teresa Karoń w 1 rocznicę śm. Jadwiga i Stanisław Lis
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych zgłoszonych do zakrystii
18:00 W pierwszą rocznice urodzin Aleksandra i Jego rodziców o zdrowie i Boże bł. oraz opiekę Matki Bożej Śnieżnej.
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
03/05/2018 Czwartek – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski
07:30 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Anne, Grzegorza i zmarłych z rodziny
09:00 Msza św. patriotyczna, w intencji naszej Ojczyzny
09:00 + Mariana Siedlarskiego w 10 rocznice śmierci
11:00 + Józefa Latacz (Gr.)
12:00 Cisowa – Uroczystość Odpustowa M. B. Królowej Polski +Stanisława Rocha
12:00 Cisowa + Eugeniusz Janas – od mieszkańców Cisowej
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Krzysztof Kwiecień i jego rodziców, Stanisławę Piotra Adama Kijas
04/05/2018 Piątek      –      Pierwszy Piątek miesiąca
06:30 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na Wypominki Roczne
07:00 W intencji Panu Bogu wiadomej
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + za dusze w Czyśćcu cierpiące
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
10:00

Do Chorych

17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Ryszarda Piątkowskiego (od rodziny Pelon i Miśkiewicz)
18:00 + Zofia Muszalska  (od rodziny Drożdżowskich)
05/05/2018 Sobota
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:00  
07:30 + Stanisława Nowickiego
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 Zbiorowa – prośby i podziękowania do Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 +Henryka w 6 rocz. śmierci oraz zmarłych z rodziny.
06/05/2018 VI Niedziela Wielkanocna
07:30 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
09:00 + Stanisławę, Jana i zmarłych z rodziny
09:00 + Franciszka i Władysławę Dachowskich – od syna
11:00 + Halina i Edwarda Ligęzów
12:00 (Cisowa)+ Marek Zagała (od kuzynki Kasi z mężem Marcinem)
15:00 Poświęcenie pól na Biskupice Polska – za rolników, sadowników, ogrodników i pszczelarzy i ich rodziny, o Boże błogosławieństwo i dobre plony
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
07/05/2018 Poniedziałek
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Robert Stanisława Mikołaj Fryderyk Grabowscy i Michalina Józef Jędros
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
07:30 + Stefan Drąg, Julianna i Jan Dachowscy
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)  
18:00 + Stanisław Gajda z okazji imienin
18:00 + Bożena Jurczak w rocznicę śmierci oraz Janina, Kazimierz, Bronisław Jurczak
08/05/2018 Wtorek
07:00 W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez pośrednictwo św. Antoniego z Padwy
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Stanisława Świderskiego z racji imienin
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Stanisława Makieła
18:00 + o radość życia wiecznego w dniu imienin dla Stanisławy Gomułki i jej męża Piotra i wszystkich z rodziny Homych
09/05/2018 Środa
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Mariana, Jacka Stolarskich
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 Za Krystiana i Macieja w rocznicę urodzin, dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze życie
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Mariannę w 1 rocznicę śmierci i Piotra Bem
10/05/2018 Czwartek
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 +W 20 rocznicę śmierci Jana Pasierb.
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 Propria – o. Franciszek
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Zenonę i Ewę Błażkiewicz w 2 rocznicę śmierci
11/05/2018 Piątek
06:30 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na Wypominki Roczne
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:00 + Józefa Władysław i zmarłych z rodziny Bartosik
07:30 + Eugeniusza ,Janinę, Jana, Marianne ,Bożenę, Marie z rodziny Cieplak.
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
 16:30

Spowiedź Dzieci Komunijnych

17:30 NABOŻEŃSTWO MAJWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Helenę, Wacława Krupów i zmarłych z rodziny Krupów i Witków
18:00 + Stanisław Cop – od żony z dziećmi
12/05/2018 Sobota
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Janina Roch w 1 rocznicę śm., Franciszek, Marianna, Franciszek Roch
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Jana Rusa, Janinę Czesława Pasierb
18:00 + Janinę, Katarzynę Pawła, Jana Banasik
13/05/2018 Niedziela –  Wniebowstąpienie Pańskie
07:30 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Stefana, Teodozje i Zbigniewa Michałowskich
09:00 + Stefania Jurczak w 13 rocznice śmierci
11:00

Pierwsza Komunia Święta

12:00 (Cisowa)+ Stanisław Jan Antonina Kyć
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Józefa Latacz (Gr.)
19:30 Nabożeństwo Fatimskie – Różaniec
20:00 +Antoninę, Franciszka, Jana, Gomułka oraz Jan Jadwiga Kocot
14/05/2018 Poniedziałek
07:00 W intencji rodzin  Gumłków, Bochenków, Janosików – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski.
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 W 5 rocznicę śmierci Juliana Lekston, Mariana i Stanisławę Kemona, Danutę i Jan Krzyzik, Waldemara i Danutę Stefańscy i Konrada Całus
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
17:00 Zastępstwo – Wierbka
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Zofia Muszalska  (od syna Tomasza z rodziną)
18:00 + Henryka Imielę – od sąsiadki Marii Latacz.
15/05/2018 Wtorek
07:00 W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez pośrednictwo św. Antoniego z Padwy
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 +zm. rodziców Zofię i Juliana Gajdów ,Krystynę i Antoniego Rompała .
07:30 + Józefa Latacz (Gr.)
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Zofię, Władysława, Jana Paciej i Elżbietę i Zygmunta Kitów
18:00 + Zofię i Walentego
16/05/2018 Środa
07:00 Za Syna Andrzeja o łaskę uzdrowienia za przyczyna Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 Dziękczynna w 80 rocz. urodzin Heleny Janiczek o Boże błogosławieństwo op. Matki Bożej Śnieżnej
07:30 + Za dusze w czyśćcu cierpiące
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Zofia, Wacław, Franczyk i Marianna Bętkowska
18:00 + Andrzej, Stefan Kazior, Franciszek, Rozalia Gajda i Pelagia Szlachta
17/05/2018 Czwartek
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:00 + Władysław Rudy.
07:30 + Stanisław i Kazimiera Piąty oraz zmarłych z rodziny .
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 Za wnuków Igora, Hani, Adasia i Wiktora oraz ich rodziców – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Tadeusz Jeleń – od kolegów emerytów OSPEL z działu produkcji
18/05/2018 Piątek
06:30 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na Wypominki Roczne
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:00 + Henryk i Bronisława Sokołowskich
07:30 + Andrzeja, Krzysztofa i rodzinę Milejskich
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Stanisław Kaliński
18:00 + Irena i Stefan Goncerz
19/05/2018 Sobota
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Piotra Kotnisa w rocz. śmierci i Helenę Kotnis oraz całą rodzinę Dziadków i Gomułków
07:30 + Marek Czech w 11 rocz. śmierci oraz zm. dziadków. – od rodziców
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Zygmunta i Sabinę Laskowskich
18:00 + Władysław i Janina Kajdan
20/05/2018 Niedziela – Zesłanie Ducha Świętego
07:30 + Bogusławę Galińską (Gr.)
09:00 + Anna Galas i zmarłych z rodziny
11:00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej
11:00 + Janina i Stanisław Małota, Agnieszka Ignacy Gomułka, Marianna Owczarz
12:00 (Cisowa)+ Franciszek Janosik (od córki Doroty z mężem)
15:00 Msza św. w intencji mieszkańców Engliszówki i Dzwonowic połączona z poświęceniem pól
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Zdzisława Bednarz
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
21/05/2018 Poniedziałek –
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
07:30 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 +Antonina Rymarowicz w 10 rocznicę śmierci
09:00  W intencji Mariusza i Agaty Koniecznych, o Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia, pełnię Darów Ducha Świętego w życiu Rodzinnym i pracy zawodowej. Intencja dziękczynna od Wspólnoty klasztornej OO. Franciszkanów
11:00 W intencji Parafian i Dobrodziejów naszego Sanktuarium Klasztoru, by Bóg im błogosławił a zmarłych przyjął do radości Nieba
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Pasierb Janina i Czesław
18:00 + Zdzisław Bednarz (od żony Wiesławy i Dzieci)
22/05/2018 Wtorek
07:00 W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez pośrednictwo św. Antoniego z Padwy
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Wanda Pocztowska.
07:30 + Piotr Józef oraz w 48 rocznicę śmierci Michalina Małysów
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Zofię Bolesława Waga i Joannę Franciszek Szota
18:00 + Lucjan Piątek w miesięcznice śmierci od swatów z rodziną .
23/05/2018 Środa
07:00 W int. Oliwi z racji 4 rocznicy urodzin – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski.
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 W int. Michaliny i Jakuba oraz ich dar życia – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski.
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Joannę, Stanisława, Kazimierza, Stanisława Kowalów i Marię Dela
18:00 + Lucjan Piątek od rodziny Otrębskich .
24/05/2018 Czwartek
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 +Alfred Lipka oraz zm. z rodziny .
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Józefa i Mariannę Kocot.
18:00 + Janinę, Piotra i Stanisława Sołtysiak i zmarłych dziadków Wojciecha i Juliannę Kowalskich
25/05/2018 Piątek
06:30 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na Wypominki Roczne
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:00 + Helenę Imiela (Gr.)
07:30 + Witkowicz Helenę i Henryka ,Włodzimierza i Wiesław Witkowicz.
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Anna Słowikowska
18:00 + Alela, Roman, Maciej Wanda Kazimierz, Nazimków, Jerzy Dubiel
26/05/2018 Sobota
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Michalina Roch i jej rodzice, Eugeniusz i Genowefa Rybczyńscy
15:00 Rezerwacja ślub:
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Genewefę, Bolesława Kornobis i rodzinę z obu stron
18:00 + Aleksandrę, Alojzego, Edwarda Nowakowskich i Mieczysława, Honoratę Rajewskich i Zygmunta Majda
27/05/2018 Niedziela Trójcy Przenajświętszej
07:30 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże bł. oraz opiekę Matki Bożej Śnieżnej dla Michalinki w 1 rocznicę urodzin i rodziców
09:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
11:00 + Lidia Szczepara
12:00 (Cisowa)+ Mariannę, Krystynę, Stefana, Stanisława, Elżbietę Wypych
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Danuta i Roman Skorupka
28/05/2018 Poniedziałek
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 W intencji Parafian i Dobrodziejów naszego Sanktuarium i Klasztoru, by Bóg im błogosławił, a zmarłych przyjął do nieba.
07:30 +Janinę i Antoniego Łypaczewskich.
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 +Marianne i Feliksa Kłęków, Leonie, Wiktora Pielkow, Edwardę Brudka oraz z rodz. Szwagrzyków i Kłęków.
18:00 + Stanisław Gomułka i syn Robert.
29/05/2018 Wtorek
07:00 Prośby i podziękowania do św. Antoniego
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 O wyproszenie cudu i zmiłowanie Boże..
07:30 Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w Rodzinie
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Janinę i Mariana i Pawła oraz zm. z rodz.
18:00 + Antoniego Leszczyńskiego .
30/05/2018 Środa
07:00 + Bogusławę Galińską (Gr.)
07:30 + Mariannę i Feliksa Kłęków  oraz zm z rodziny.
07:30 + Eugeniusz Janas – od rodziny Rozlachów
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + Helenę Imiela (Gr.)
18:00 + Mariannę, Feliksa Kłęk, Irenę, Pawła Szczepankiewicz.
18:00 + Janinę i Andrzeja Glanowskich

31/05/2018 Czwartek        BOŻE CIAŁO

07:30 + Teresę Błaut oraz zm. z rodziny .
07:30 + Czesław, Julianna, Szczepan Szwej, Franciszek, Katarzyna, Paweł Oczko i Wacław Nawrot
09:00 + Anielę Rozlach, Magdalenę Wojciecha Gajda
11:00 + Władysławę i Jakuba Bryndal
11:00
parafia
św. Jana
O Boże błogosławieństwo, zdrowie opiekę MB Śnieżnej i dary Ducha Świętego dla Sióstr i Braci Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
11:00
parafia
św. Jana
Kościół Farny – za rzemieślników zmarłych i żyjących z Pilicy i Sławniowa. Intencja od rzemieślników
11:00
parafia
św. Jana
Kościół Farny  za + Stanisławę i Stanisława Myca i Helenę Juliana Świerczek
17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 + W 12 rocznicę śmierci Franciszka, Marianny, Grzegorza Łągiewka, Annę, Wiesława i Janusza Toborowicz

Biskupice 47, 42-436 Pilica ofmpilica@onet.pl kom. służbowa 660 209 378