Intencje MAJ 2022

01/05/2022 niedziela

godzina

intencja

07:30

+ Zmarłych z rodziny Gruszczyńskich

07:30

+ Maria Dachowska (Gr.)

09:00

+ Jan, Aleksander, Stanisława Nowak, Franciszek, Franciszka Lis, Janina, Józef Seweryn, Andrzej, Katarzyna Słaboń

11:00

W intencji Parafian i Dobrodziejów naszego Sanktuarium i Klasztoru, by Bóg im błogosławił, a zmarłym dał zbawienie

12:00

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Franciszek Wojciech Gruszczyński (Gr.)

02/05/2022 poniedziałek

godzina

intencja

07:00

+ Józef Gołąb

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Olga Byrczek – od Barbary Cieślik i rodziny Kot

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

W int. Doroty i Macieja – o łaskę dobrego zdrowia, uzdrawiającą Moc Ducha Świętego, dar potomstwa i wszelkie łaski Boże przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin, św. Józefa – opiekuna świętej Rodziny oraz Jana Pawła II i sługi Bożego br. Alojzego Kosiby.

18:00

+ Zygmunt Smok w 24 rocznicę śmierci, zmarłych z rodziny Smok

03/05/2022 wtorek

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

godzina

intencja

07:30

+ Maria Dachowska (Gr.)

09:00

W intencji Ojczyzny – od Burmiastrza Miasta i Gminy Pilica i Samorządowców.

09:00

+ Mariana Siedlarskiego w rocz. śm.

09:00

+ Krzysztof Kwiecień, Stanisława Piotr Maria Adam Krzysztof Jerzy Kijas

11:00

+Małgorzata Węgrzyn.

12:00

Cisowa Uroczystość odpustowa

12:00

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Marianna Błażkiewicz – od Małgorzaty Lecha i Elizy Otrębskich

18:00

+ Marian Bzdęga i Henryk Piątkowski

04/05/2022 środa

Wspomnienie św. Floriana, żołnierza i męczennika

godzina

intencja

07:00

+ Olga Byrczek – od rodziny Byrczek z Jaworzna

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Marianna Błażkiewicz – od Aliny i Damiana Otrębskich z Olusiem

18:00

+ Hanna Ojrzyńska – od Janiny Skowronek, rodziny Bzdęgów i Pelonów

05/05/2022 czwartek

godzina

intencja

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Jan i Janina Paś, Wiesław i Dariusz Szota.

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

09:00

Do chorych z posługą sakramentalną

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Marianna Grzegorz Franciszek Łągiewka, Mirosław Janusz Anna i Wiesław Toborowicz

18:00

+ Marianna Błażkiewicz – od Agnieszki i Kryspina Piątek z Patrykiem i Jakubem

06/05/2022 piątek

święto św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego

godzina

intencja

06:30

Droga Krzyżowa w intencji Dusz w czyśćcu cierpiących i zmarłych zgłoszonych na wypominki.

07:00

+ Olga Byrczek – od koleżanek i kolegów sekcji technicznej i higieny szpitalnej szpitala powiatowego w Zakopanem

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Leokadia Zagała – od Krzysztofa Maja

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

W int. rodzin o Boże błog. i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej

18:00

+ Marianna Błażkiewicz – od Zofii Karoń

07/05/2022 sobota

Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej; bł. Gizeli

godzina

intencja

07:00

+ Staniaław Świderski (ojciec) i Stanisław Świderski (syn)

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Stanisław, Jan Marianna Józef Antoni Leszczyńscy, Kazimierz, Janina Nasiek

18:00

+ Helenę i Józef Kornobis

18:00

W intencji Próśb i podziękowań do Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin

08/05/2022 niedziela

godzina

intencja

07:30

+ Stanisławę Makieła oraz zmarłych z rodziny Jadwigę Kociołek

07:30

+ Maria Dachowska (Gr.)

09:00

W int Marii i Stanisława ich dzieci i wnuków – Msza Św. dziękczynno – błagalna, o bł Boże i łaskę dobrego zdrowia, oraz za wszelkie potrzebne łaski Boże.

11:00

Pierwsza Komunia Święta

12:00

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Stefan Teodozja Zbigniew Michałowscy

09/05/2022 poniedziałek

godzina

intencja

07:00

+ Olga Byrczek – od koleżanek i kolegów sekcji technicznej i higieny szpitalnej szpitala powiatowego w Zakopanem

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Leokadia Zagała – od chrześnicy Jolanty z rodziną

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Arkadiusz Wrona – od Marii i Kazimierza Zając z Rodziną

18:00

+ Arkadiusz Wrona – od kuzynek Anny Katarzyny Agnieszki z Rodzinami

10/05/2022 wtorek

godzina

intencja

07:00

W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za pośrednictwem św. Antoniego z Padwy

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Leokadia Zagała – od Janiny z rodziną

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Marianna Błażkiewicz – od Anety  Waldemara i Konrada Pasierb

18:00

+ Kazimiera Jurczak Marianna Józefa Roman Jan Kaziród

11/05/2022 środa

godzina

intencja

07:00

+ Leokadia Zagała – od Pawła z Zawiercia z rodzina

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Franciszek Katarzyna i Paweł Oczko, Genowefa i Apolinary Otczyk, Zyta i Czesław Szwej.

18:00

+ Marianna Błażkiewicz – od Anny i Jana Kowalskich

12/05/2022 czwartek

godzina

intencja

07:00

+ Leokadia Zagała – od Grażyny i Jarosława Dylkowskich z rodziną

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Leokadia Zagała – od Krystyny Baran z Dzwonowic

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Grażynę Magnor

18:00

+Marianna Błażkiewicz od siostry Zofii z Rodziną

13/05/2022 piątek

Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej

godzina

intencja

06:30

Droga Krzyżowa w intencji Dusz w czyśćcu cierpiących i zmarłych zgłoszonych na wypominki.

07:00

+ Leokadia Zagała – od Alicji i Pawła Baran z rodziną

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

O Boże błog. zdrowie i opiekę Matki Bożej Śnieżnej dla Ewy Nowakowskiej – Zajdel

18:00

+ Irenę i Stefana Goncerz w rocznicę śmierci

19:30

Nabożeństwo Fatimskie

20:00

O nawrócenie grzeszników, za kościół święty, za kapłanów i za dusze w czyśćcu cierpiące.

14/05/2022 sobota

godzina

intencja

07:00

propria o.Tomasz

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Anna Feliks Zenon Krystyna Galas

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

09:00

Rezerwacja Mszy św dla Pielgrzynów z księdzem Jakubem Orzechowskim z …

17:30

Nabożeństwo

18:00

+Kazimierę i Władysława Nowickich i za wszystkich +  z rodziny Nowickich i Przybylików.

18:00

+ Edward Piątkowski i Ryszard Zasada

15/05/2022 niedziela

godzina

intencja

07:30

+ Maria Dachowska (Gr.)

09:00

+ Stefania Jurczak – w 17 rocznicę śmierci.

11:00

Msza święta Dzieci Rocznicowych

12:00

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Zofią Fabiańska  – z okazji imienin

18:00

+ Franciszek, Janiną, Józef, Zygmunt, Tomasz i Anna Słaboniów

16/05/2022 poniedziałek

godzina

intencja

   

07:00

+ Leokadia Zagała – od rodziny Janusów

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

Za Ksawerego Kordula w pierwszą rocznicę urodzin – o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski dla dziecka i rodziców

18:00

+ Zofię i Józefa Długoszewskich

17/05/2022 wtorek

godzina

intencja

07:00

W intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za pośrednictwem św. Antoniego z Padwy

07:00

+ Maria Dachowska (Gr.)

07:30

+ Leokadia Zagała – od rodziny Curzydłów

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+Marianna Błażkiewicz od siostry Genowefy z Rodziną

18:00

+Marianna Błażkiewicz od Rodziny Płowców i Łągiewków z Zawiercia.

18/05/2022 środa

godzina

intencja

07:00

+ Leokadia Zagała – od Barbary i Leszka Kierasów

07:00

+Anna Ojrzyńska

07:30

+ Władysław Szarawara w 6 rocznicę śmierci

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Helena Franciszek i Józef Rus

18:00

+Marianna Błażkiewicz od Hanny i Kazimierza Janickich

19/05/2022 czwartek

godzina

intencja

07:00

+ Piotr Kotnis, Helena Kotnis, Jan Marian Józef Franciszka Gomółków i Jarosław Kończyk. Rezerwacja

07:00

+ Leokadia Zagała – od Jolanty i Pawła Kowalików

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+Marianna Błażkiewicz od siostry Barbary z Rodziną

18:00

+Marianna Błażkiewicz od Zenony i Bogusława Gwiazdów z Wolbromia.

20/05/2022 piątek

godzina

intencja

06:30

Droga Krzyżowa w intencji Dusz w czyśćcu cierpiących i zmarłych zgłoszonych na wypominki.

07:00

+ Leokadia Zagała – od Marioli i Stanisława Kowalików

07:00

+ Janine Maj – od syna Lesława z żoną Katarzyną

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+Marianna Błażkiewicz od Rodziny Fabiańskich

18:00

+ Marianna Błażkiewicz od rodziny Świerczek

21/05/2022 sobota

godzina

intencja

07:00

+Maria i Władysław Węgrzyn

07:00

+ Marian, Kazimiera Szczygieł, Ryszard, Tadeusz i Władysława Wacowscy

07:30

+ Teresa Iskra (Gr.)

16:00

Za Olusia Janosik w 3 rocznicę urodzin – -o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin i wszelkie potrzebne łaski dla dziecka i rodziców

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Marianna w 11 rocznicę śmierci i Bolesława Sawickich oraz ich rodziców i rodzeństwo.

18:00

+Andrzej Nowak i wszystkich ++z Rodziny Nowaków i Piątkowskich.

22/05/2022 niedziela

godzina

intencja

07:30

+ Lidia Szczepara i zmarłych z rodziny

07:30

+ Leokadię i Leona Rozlach

09:00

w int. Stanisława o Boże Bł. opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Stanisława  /mężcz./

11:00

W intencji Parafian i Do brodziejów naszego Sanktuarium i Klasztoru, by Bóg im błogosławił, a zmarłym dał zbawienie

11:50

Chrzest po sumie : Zuzanna Emilia

12:00

+ Teresa Iskra (Gr.)

17:30

Nabożeństwo majowe

18:00

+ Lidię Mach w 1 rocznicę śmierci.

23/05/2022 ... czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia    15 maj 2022     V Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Na Mszy św. o godzinie 1100 będziemy się cieszyć razem z dziećmi, które będą świętować swoją rocznicę przystąpienia do Pierwszej Komunii świętej.
  2. Natomiast o godzinie 1500 będzie Msza święta polowa w intencji Mieszkańców Engliszówki i Dwonowic z poświęceniem pól z prośbą o Boże błogosławieństwo w domach i zagrodach, pracach polowych i domowych. A za tydzień 22 maja o godzinie 1500 będzie miała miejsce Msza św. w intencji Mieszkańców Polski połączona z poświęceniem pól. O Boże błogosławieństwo w domach i zagrodach, pracach polowych, o udane zbiory i dogodną pogodę.
  3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. Przed najświętszym sakramentem przez cały miesiąc będziemy śpiewać litanię loretańską prosząc Matkę Bożą, by chroniła nas jak śpiewamy w Suplikacji od morowego powietrza, głodu ognia i wojny.
  4. W poniedziałek na Mszach św. modlimy się o powołania do FZŚ i naszej Prowincji Zakonnej, o rozeznanie powołania dla kandydatów i wytrwanie w powołaniu dla tych którzy są już na drodze życia zakonnego i kapłańskiego.
  5. W poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, patrona Polski.
  6. Ten wtorek jest szóstym dniem nowennowym do św. Antoniego z Padwy. O godz. 1700 śpiewamy Godzinki o św. Antonim prowadzone przez Franciszkański Zakon Świeckich, o 1730 Nabożeństwo majowe a o godz. 1800 Msza św. z kazaniem nowennowym.
  7. W sobotę 21 maja w godzinach rannych rozpoczęcie peregrynacji figury Matki Bożej Anielskiej Niepokalanie Poczętej patronki naszej prowincji zakonnej. Zostanie ona przywiedziona do naszego Sanktuarium z sąsiedniego klasztoru z Dzwono-Sierbowic, gdzie obecnie peregrynuje i pozostanie z nami przez cały tydzień. Z tej okazji Komisariat Ziemi Świętej w przyszłą niedzielę między mszami będzie rozprowadzał pamiątki z Ziemi Świętej, dewocjonalia z drewna oliwnego, wyroby z wosku pszczelego, koronkę seraficką do siedmiu radości Maryi Panny i zielony szkaplerz. W obecności Maryi serdecznie zapraszamy w sobotę na godzinę 2000 na typowo franciszkańskie nabożeństwo jakim jest Koronka Seraficka.

.                        Szczegółowy program peregrynacji              Sobota 21 V

W godzinach rannych przywiezienie figury z naszego klasztoru w Dzwono – Sierbowicach.

1200 Msza św. konwentualna w sanktuarium pod przewodnictwem O. Nikodema

1430 Konferencja ascetyczna z Koronką seraficką

1730 Nabożeństwo majowe i Msza św. z kazaniem o Matce Bożej

2000 Koronka Seraficka, Apel Jasnogórski i błogosławieństwo rodzin

Niedziela 22 V

Msza św. 730, 900 młodzieżowa (chórek ... czytaj więcej

Lista transmisji Mszy świętych i nabożeństw

TRANSMISJE OGÓLNOPOLSKIE

NIEDZIELA
Transmisje telewizyjne:
? godz. 7:00 ? TVP 1 (Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie ? Łagiewnikach)
? godz. 9:00 ? Polsat News (Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie)
? godz. 9:30 ? TV Trwam (Kaplica Cudownego Obrazu na Jasnej Górze)
? godz. 10:30 ? Polsat Rodzina (Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie)
? godz. 10:55 ? TVP 1 (Jasna Góra)
? godz. 13:00 ? TVP Polonia
(Zob. też: https://programtv.naziemna.info/program/audycja/Transmisja+Mszy+Świętej)

Transmisje radiowe:
godz. 9:00 ? Jedynka (Polskie Radio) ? transmisja z Bazyliki pw. św. Krzyża w Warszawie
godz. 9:00 ? Radio Maryja ? transmisja z Bazyliki pw. św. Krzyża w Warszawie
godz. 19:00 ... czytaj więcej